Sprejemanje dodatnih ukrepov za vzgojno-izobraževalno delo po modelu B

Spoštovani starši, učenci, učitelji in mentorji!

Vlada RS je dne 11. 11. 2021 sprejela Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o začasnih ukrepih za preprečevanje in obvladovanje okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19, ki je bil objavljen v Uradnem listu RS, št. 177/21. Ukrepi po modelu B

Okrožnica vsebuje tudi dodatna pojasnila v povezavi z vzgojno-izobraževalnim delom:

Vzgojno-izobraževalno delo v vseh vzgojno-izobraževalnih zavodih poteka po modelu B. Zaradi epidemiološkega stanja v šolah so lahko učenci posameznih oddelkov napoteni v karanteno in šole s tem preidejo na podmodel BC-1. Kljub temu, da je po modelu B možno izvajati ekskurzije, priporočamo, da se izvedba ekskurzij prestavi na čas ugodnejše epidemiološke situacije. Obšolske dejavnosti, ki se izvajajo v prostorih vzgojno – izobraževalnega zavoda, se lahko izvajajo, če organizator teh dejavnosti zagotavlja PCT nadzor nad udeleženci. Priporočamo, da se izvajanje interesnih dejavnosti v času zaostrene epidemiološke situacije omeji samo na dejavnosti, za katere je sistemizirano delovno mesto (pevski zbor, kolesarski izpit, umetnost in tehnika v drugem in tretjem vzgojno – izobraževalnem obdobju, poskus izvajanja razširjenega programa). Dnevi dejavnosti se izvajajo samo v šoli.

 

Skladno z zapisanim uvajamo na šoli od srede, 17. 11. 2021, dalje naslednje spremembe pri izvajanju vzgojno-izobraževalnega dela:

 

  • interesne dejavnosti, kjer prihaja do mešanja skupin, se do preklica ne izvajajo,
  • izvajajo se le interesne dejavnosti, ki so vezane na razred (a in č-oddelki ali b in c-oddelki so lahko skupaj),
  • izbirni predmeti se izvajajo na daljavo preko Arnesovih spletnih učilnic (razen IP nemščina),
  • neobvezni izbirni predmeti se izvajajo na daljavo preko Arnesovih spletnih učilnic,
  • dopolnilni in dodatni pouk potekata v živo po urniku s čim večjo medsebojno razdaljo udeležencev,
  • dneve dejavnosti izvajamo pretežno na šoli in v bližnji okolici,
  • dejavnosti v sodelovanju s CŠOD izvajamo skladno z navodili izvajalca ter z upoštevanjem PCT pogoja.

 

 

S sprejetimi ukrepi želimo na čim bolj učinkovit način preprečevati rizične stike med skupinami na šoli.

 

Hvala vam za razumevanje in sodelovanje.

 

 

 

Vodstvo šole

(Skupno 134 obiskov, današnjih obiskov 1)