Nomed

Na OŠ Elvire Vatovec Prade se je leto 2018 pričelo v okoljevarstvenem duhu. Zavod Nomed je pod pokroviteljstvom Marjetice Koper izvedel program neformalnega izobraževanja s področja ločevanja odpadkov. Učenci vseh razredov so bili vključeni v različne aktivnosti, ki so temeljile na zavedanju o vedno bolj pomembnem ločevanju in ne nazadnje zmanjševanju odpadkov. Prvi in drugi razredi so preko risanja in barvanja dokazali, da o omenjeni tematiki vedo že veliko, tretji, četrti in peti razredi so brez večjih težav pravilno sortirali odpadke v ustrezne zabojnike, medtem ko so učenci šestih, sedmih, osmih in devetih razredov preverjali svoje znanje o okoljevarstvu preko poučnega kviza. Zmagovalci so postali DH-PEČKI iz 9.b razreda. Veliko število točk so dosegla tudi dekleta skupine Marjetice iz 8.b razreda. Zmagovalna skupina se bo potegovala za zmago na občinskem tekmovanju, kjer bodo sodelovale vse osnovne šole v Mestni občini Koper in Občini Ankaran. Zmagovalci bodo pridobili naziv »Najodmevnejši glasniki zelene prihodnosti« in bodo poleg laskavega naslova deležni tudi lepih nagrad.