JESENSKA ŠOLA KITAJSKEGA JEZIKA IN KULTURE

Prijavnica-za-jesensko-šolo-2015

prenos

Konfucijeva učilnica Koper Univerze na Primorskem (KUK UP) med Krompirjevimi počitnicami ponuja prav posebno doživetje. V Jesenski šoli kitajskega jezika in kulture bomo mladim udeležencem predstavili kitajski jezik in kulturo na zanimiv, igriv in ustvarjalen način. Učenci bodo deležni:

– 10 ur učenja kitajskega jezika, ki bo vključevalo učenje osnov kitajskega pogovornega jezika in pismenk, ter učenje kitajskih pesmi,

– 5 ur spoznavanja kitajske kulture skozi predavanja o raznolikih temah: glineni vojščaki, Veliki kitajski zid, oblačila, mitološke in prave živali (panda, zmaj, opica), kitajska kuhinja,

– 8 ur spoznavanja kitajske kulture v delavnicah za praktično izdelavo tradicionalnih izdelkov: maske, kaligrafija, slikanje, kitajski vozli,

– spoznavanja kitajske kulture skozi kitajske risanke in filme.

Delo bo prilagojeno posameznim starostnim skupinam, v katere bodo otroci razvrščeni. Za učence bodo skrbele kitajske vzgojiteljice, naši sinologi in uslužbenci Konfucijeve učilnice Koper Univerze na Primorskem.

Kdaj: od ponedeljka, 26.  oktobra 2015, do petka, 30. oktobra 2015.

Kje: Konfucijeva učilnica Koper Univerze na Primorskem, Titov trg 4, Koper.

Predznanje kitajskega jezika ni predpogoj za udeležbo na poletni šoli.

Dnevni program aktivnosti jesenske šole:

10:00 – 11:00  Učenje kitajščine

11:00 – 11:30  Učenje kitajske pesmice s plesom

11.30 – 12.30  Odmor

12:30 – 13:15  Predstavitev posameznih vsebin kitajske kulture in razgovor

13:15 – 14:00  Delavnica praktičnih veščin (kaligrafija, rezanke, slikanje)

14:00 – 14.30  Utrjevanje in predstavitev izdelkov

V okviru Jesenske šole bomo poskrbeli za naslednje:

• potrebščine za učenje in izdelke,
  • za napitek in kekse med odmorom.

Cena in način plačila:

Kotizacija za Jesensko šolo kitajskega jezika in kulture znaša 30 € po osebi.

Drugi ali tretji otrok iz iste družine ima/ta 10% popust na gornjo ceno.

Po prijavi boste na dom prejeli račun Konfucijeve učilnice Koper Univerze na Primorskem v višini 30 EUR, ki ga boste poravnali do 26. 10.  2015 na naslov:

Univerza na Primorskem, Titov trg 4, 6000 Koper,  št. podračuna SI56 011006000001866.  Namen nakazila: Poletna šola.

V ceno kotizacije je všteto osebje, ki bo vodilo učni in zabavni program ter skrbelo za otroke; razpoznavne kape; zvezek in svinčnik z logotipi KUK UP; učne potrebščine; napitek in keksi med malicami.

Prijave in informacije

Osebno: Če ste se odločili, da nam boste zaupali vašega otroka, se lahko oglasite v Konfucijevi učilnici Koper Univerze na Primorskem, od ponedeljka do petka, med 9h in 16h, kjer bomo skupaj izpolnili prijavnico in se pogovorili o morebitnih vprašanjih.

Po pošti: Izpolnjeno in podpisano prijavnico (povezava do prijavnice) lahko pošljete na naslov Konfucijeva učilnica Koper Univerze na Primorskem, Titov trg 4, 6000 Koper

Po elektronski pošti: Izpolnjeno in podpisano prijavnico v PDF formatu (tu bo ponovno povezava do prijavnice) pošljite na kuk_up@upr.si.

Prijavnice zbiramo do petka 23. 10. 2015. Za vse dodatne informacije in pojasnila smo vam na voljo v Konfucijevi učilnici Koper Univerze na Primorskem od ponedeljka do petka, med 9h in 16h na telefonski številki +386 (0)5 611 76 37 ali +386 (0)40 557 282.

Naj bodo letošnje Krompirjeve počitnice za vašega otroka nekaj posebnega. Dobrodošli! Huanying! 欢迎