Računalniške delavnice

Univerza na Primorskem Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije organizira računalniške delavnice namenjene osnovnošolcem in srednješolcem,  ki bodo potekale od 20.6. do 22.6.2016 na fakulteti (Glagoljaška 8, Koper). Orada je računalniška delavnica, kjer bodo izbrane računalniške vsebine predstavljene na prijeten in zabaven način. Pod nadzorom mentorjev bodo udeleženci izdelali tudi končen izdelek. Letošnja delavnica je razdeljena na tri vsebine, in sicer:

1) Varnost v brezžičnih omrežjih

(mentor: Andrej Kramar)

Brezžično omrežje v osnovi omogoča prenos podatkov brez uporabe fizične povezave med napravami.

To je za uporabnika zelo priročno vendar hkrati predstavlja visoko varnostno tveganje.

Po uvodnem delu teoretičnih osnov topologije brezžičnih omrežij bomo z učenci s praktičnim vdorom v omrežje izpostavili pomanjkljivosti,

ter nato predstavili smernice za postavitev varnejšega brezžičnega omrežja.

2) Kako robota nekaj naučiti? – učenje programiranja na zabaven način
(mentorja: Ana Đorđević in dr. Branko Kavšek)

TiddlyBot je enostaven in zabaven robot, ki lahko riše, sledi črtam, ima LED lučke v treh barvah, se zna oglašati,

se izogiba oviram in je v pomoč pri učenju programiranja. Po krajši predstavitvi robota in njegovih osnovnih funkcijah,

bomo na zabaven način robota “naučili” prevoziti poligon.
3) Dopolnjena in virtualna resničnost
(mentor: dr. Klen Pucihar Čopič)

Učenci spoznajo osnovne pojme dopolnjene in virtualne resničnosti, naučijo se skeniranja 3D objektov,

naučijo se programiranja enostavnih aplikacij dopolnjene resničnosti z uporabo orodja Metaio Creator.

Delavnica bo potekala v :

ponedeljek, 20.6.2016 od 16:00-19:00,
 torek, 21.6.2016 od 16:00-19:00 in

sredo, 22.6.2016 od 16:00-19:00.
Več o delavnici in prijavah na si lahko preberete na spletni strani http://orada.famnit.upr.si
oziroma pišete na e-naslov orada@famnit.upr.si