Festival znanosti

Z učenci smo se udeležili Festivala znanosti v Novi Gorici. Ogledali smo si zabaven in poučen znanstveni šov dr. Molecule, po tem pa obiskali še novogoriško Hišo poskusov.
Dr. Molecula s pravim imenom Ori Weyl prihaja iz Izraela. Zdravnik je poln navdušujoče energije in na odru izvaja poskuse, ki nikogar ne pustijo ravnodušnega. Doktor izvaja fascinantne poskuse z vsakodnevnimi izdelki, ki jih lahko najdemo v vsakem domu.
Otroci (in odrasli) sodelujejo v znanstvenem šovu na odru in izvajajo poskuse tako, da  izgledajo kot čarovnija. Z veliko navdušenja in znanstveno natančnostjo doktor prikazuje kemične reakcije, skrivnostne fizikalne sile in še veliko več. Predstava združuje gledališko zabavo z natančnimi znanstvenimi dejstvi. Moto dr. Molecule je preprost – znanstveno izobraževanje je smešno, vznemirljivo in dostopno. Njegov cilj je vzbuditi radovednost in pretvoriti izkušnje učenja znanosti v nepozabno doživetje.
(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)