100 let pod skupnim nebom

Letos Mednarodna astronomska zveza (The International Astronomical Union – IAU) praznuje 100. obletnico delovanja. V spomin na ta mejnik naj bi po vsem svetu organizirali celoletno praznovanje, promocijo astronomije. Geslo praznovanja je »100 let pod skupnim nebom« (100 Years Under One Sky).

Temu praznovanju se je pridružila tudi Slovenija in seveda tudi naša šola OŠ Elvire Vatovec Prade. 6. septembra 2019 zvečer naj bi se z opazovanjem nočnega neba pridružili projektu SLOVENIJA POD SKUPNIM NEBOM, vendar nam je slabo vreme preprečilo načrte. Zato smo opazovanje prestavili na torek, 10. septembra.   Tokrat nam je bilo vreme naklonjeno. Opazovali smo ozvezdja, s pomočjo teleskopa pa malo bližje videli tudi luno, Saturn in Jupiter.

Fotografije so zaradi teme, fotoaparata in fotografinje nekoliko slabše, malo pa le prikažejo vzdušje torkovega večera.

(Skupno 204 obiskov, današnjih obiskov 1)