JEDILNIKI

CENIK ŠOLSKE PREHRANE:

ZAJTRK MALICA KOSILO 1.-5.R KOSILO 6.-9.R MALICA OPB
0,60 € 0,80 € 2,60 € 2,80 € 0,70 €

Odjava prehrane do 8h zjutraj v tajništvo (sms 041/930632) ali e-mail:
prade.prehrana@gmail.com .  Učenci položnice prejemajo v šoli 10. v mesecu.

Anketa o šolski prehrani            SHEMA SADJA IN ZELENJAVE

OBVESTILO_STARŠEM_IN_OSTALIM_UPORABNIKOM_ŠOLSKE_PREHRANE                                 *Alergeni, ki jih jed vsebuje so napisani v oklepaju.

Ponedeljek

18.11.2019

Z: kornflakes (mleko,gluten,soja,oreščki,arašidi)

M: črn kruh (gluten), bio lešnikov namaz (mleko,lešniki,sl.oreščkov,sezama,arašidov), bio mleko

(mleko), sadje

K: piščančja krača z zelenjavno omako (gluten,mlečni izdelek,zelena,gorčica), korenčkov

krompir (mlečni izdelek), bio rdeča pesa

PM: sadje, bio sadni sok

Torek

19.11.2019

Z: polnozrnat kruh (gluten), sirček (mlečni izdelek), sadni čaj

M: sirov burek (gluten,mleko,jajca), zeliščni čaj z limono

K:  ješprenova mineštra (gluten,zelena), jabolčne rezine (gluten,mlečni izdelek,jajca)

PM: črn kruh s semeni (gluten,soja,sezam), kisla smetana (mlečni izdelek), sadje, napitek

Sreda

EU ŠS sadje in

bio navadni jogurt

Z: črn kruh s semeni (gluten,soja,sezam), med, mleko (mleko)

M: črna žemlja (gluten), mortadela (oreščki), olive, sadni čaj z medom

K: dušena svinjska pečenka z naravno omako (gluten), prosena kaša (gluten,mlečni izdelek),

zelje v solati (SO2)

PM: črn kruh (gluten), sirni namaz (mlečni izdelek), sadje, napitek

Četrtek

21.11.2019

Z: črn kruh (gluten), maslo (mlečni izdelek), zeliščni čaj

M: polnozrnat kruh (gluten), pašteta Argeta (mlečni izdelek,zelena,jajca,soja), sadje,

sadni čaj z limono

K: pirine testenine z mletim mesom (gluten,jajca,mlečni izdelek), parmezan (mlečni izdelek,jajca),

zelena solata z mocarelo (SO2, mlečni izdelek)

PM: črn kruh s semeni (gluten,soja,sezam), čokoladni namaz (mlečni izdelek,oreščki,soja,arašidi),

mleko (mleko)

Petek

22.11.2019

Z: črn kruh (gluten), marmelada (SO2), mleko (mleko)

M: slanik (gluten), bio sadni jogurt  (mlečni izdelek), kornflakes (gluten,soja,oreščki,arašidi)

K: zelenjavna juha (zelena), žitna polpeta (soja, gluten, sl.mleka, jajc, zelene,gorčice, sezama,

oreščkov), maslen krompir (mlečni izdelek), kremna špinača (mlečni izdelek,mleko,gluten)

PM: prepečenec (gluten), bio skutin namaz (mlečni izdelek), napitek

Ponedeljek

25.11.2019

EU ŠS bio mleko

Z: črn kruh (gluten), med, mleko (mleko)

M: črn kruh s semeni (gluten,soja,sezam), topljeni sirček (mlečni izdelek), sadje, zeliščni čaj

K: puranji zrezek s timijanovo omako (gluten,mlečni izdelek,zelena,gorčica), polnozrnate

testenine z maslom (gluten,jajca,mlečni izdelek), zelena solata s čičeriko (SO2)

PM: krekerji (gluten), sadje, napitek

Torek

Z: črn kruh (gluten), bio maslo (mlečni izdelek), zeliščni čaj

M: krof z marmelado (gluten,jajca,mleko,soja,arašid.olje), bio mleko (mleko)

K: mesne kroglice v paradižnikovi omaki (mleko,jajca,gluten,soja), pire krompir (mleko,mlečni izdelek),  radič s fižolom (SO2)

PM: navadni jogurt  (mlečni izdelek), sadje

Sreda

27.11.2019

EU ŠS sadje

Z: kornflakes (mleko,gluten,soja,oreščki,arašidi)

M: pizza (gluten,mlečni izdelek), zeliščni čaj s cedevito

K: koruzna mineštra (zelena), domač jabolčni zavitek (gluten, jajca,mlečni izdelek)

PM: sadje, bio sadni sok

Četrtek

Z: črn kruh (gluten), kisla smetana (mlečni izdelek), zeliščni čaj z medom

M: črna žemlja (gluten), pečen pršut, olive, sadni napitek

K: goveji golaž (gluten), koruzna polenta (gluten, mlečni izdelek), mešana solata s (SO2)

PM: musli (mleko,gluten,soja,sezam,lešniki), sadje

Petek

Z: črn kruh (gluten), sir (mlečni izdelek), sadni čaj

M: polnozrnat rogljiček (gluten,mlečni izdelek), sadna skutka (mlečni izdelek)

K: paniran oslič (riba,gluten,jajca,sl.raki), krompir s peteršiljem, mešana solata (SO2)

PM: koruzni kruh (gluten), marmelada (SO2), mleko (mleko)

Pekovski in slaščičarski izdelki lahko vsebujejo sledi mlečnih in sojinih beljakovin, semen sezama in lupinastega sadja.

• V primeru, da ni mogoče zagotoviti ustreznih živil, si pridržujemo pravico do spremembe jedilnika.
  • Napitek: voda ali sok iz sadnega sirupa, ki ima od 70% do 100% sadnega deleža, brez dodanih konzervansov in sladkorja.

Ob sredah vsi učenci prejemajo sadje iz SŠS, ki ga financira EU v sodelovanju z Agencijo RS za kmetijske trge in razvoj podeželja.Rezultat iskanja slik za hrana piramida

(Skupno 9,312 obiskov, današnjih obiskov 1)