KULTURNI DAN

SLOVESNO SMO POČASTILI SLOVENSKI KULTURNI PRAZNIK
V petek, 5. februarja 2016, smo na podružnični šoli v Svetem Antonu izvedli prireditev v počastitev slovenskega kulturnega praznika.
Uvodoma smo ob klavirski spremljavi učitelja Mateja Lazarja zapeli slovensko himno. Sledila je slovesnost, ki so jo pripravili učenci od prvega do petega razreda. Sprva nam je skupina učencev ob recitaciji nekaterih njegovih pesmi Lipica in Pevcu pričarala svojevrstno občutenje. Zatem so petošolci ob recitaciji pesmi Povodni mož to zgodbo še upodobili z ilustracijami, kar je gledalce še bolj pritegnilo k poslušanju in ogledu tega nenavadnega dvorjenja.
Proslavo so nam s svojimi instrumentalnimi vložki popestrili nekateri učenci, ki so nam zaigrali znane skladbe na različne instrumente (flavto, violončelo, klavir in harmoniko). Prijetno druženje smo sklenili ob veselih ritmih našega narodnega instrumenta – harmonike.

(Skupno 120 obiskov, današnjih obiskov 1)