26. september – evropski dan jezikov

Znanje jezikov nam omogoča boljše medsebojno razumevanje in premagovanje kulturnih razlik. Evropa je jezikovno zelo bogata saj obstaja več kot 200 evropskih jezikov. Učenje jezikov prinaša koristi tako mladim kot starejšim in nikoli nismo prestari,da bi se lahko učili novega jezika.

V šoli smo želeli opozoriti na pomen jezikov tako, da smo na skupnem vidnem mestu postavili drevo. Učenci so se pri pouku jezikov pogovarjali o pomenu le teh in na liste drevesa napisali eno besedo v jeziku ,ki se ga učijo ter prevod besede. Nekateri učenci so besede napisali kar v jeziku svojih staršev ali dedkov in babic. Nato so liste obesili na drevo, tako imamo sedaj drevo polno raznobarvnih listov in raznih jezikov, od italijanščine, nemščine,francoščine, španščine, ruščine,angleščine, slovenščine, albanščine, srbščine, hrvaščine, makedonščine,…..in tudi esperanta!
Naj uspeva naše drevo različnosti!

(Skupno 221 obiskov, današnjih obiskov 1)