Preventivna akcija proti uporabi petard

Spoštovani, letos se vsi, na vseh področjih dela in življenja, soočamo z vrsto omejitev. Slovenska policija že vrsto let vodi zelo uspešen projekt »Bodi zvezda, ne meči petard«, ki je namenjen preprečevanju uporabe pirotehnike in ozaveščanju, predvsem mlajše populacije, o nevarnostih uporabe teh izdelkov. Glede na letošnje stanje v državi, povezano z ukrepi za preprečevanje širjenja virusa SARS-Cov2, smo se na Policijski upravi Koper odločili, da v sklopu preventivnih aktivnosti pripravimo natečaj, s katerim bi pozvali širšo javnost k risanju risbic na temo preprečevanja uporabe in ozaveščanja o nevarnostih pirotehničnih izdelkov. Slogan natečaja je: »Bodi zvezda, ne meči petard – letos si ognjemet lahko narišemo!«
V iskanju novih pristopov, smo se odločili, da bomo akcijo izvedli interaktivno, otroci pa se bodo potegovali za (simbolične) nagrade. Natečaj bomo promovirali preko medijev in Facebook profila Policijska uprava Koper (https://www.facebook.com/ policijaKP), poleg tega pa naslavljamo prošnjo tudi na šole in vas prosimo, da informacijo posredujete svojim učencem. Naloga otrok, ki bi želeli sodelovati v natečaju, je, da narišejo (ali drugače ustvarijo) njihov pogled na pirotehnična sredstva, potem pa to pošljejo po e-pošti na pukp.petarde@policija.si, ali po pošti na naslov Policijska uprava Koper, Ukmarjev trg 6, 6000 Koper. Pripisati morajo ime, priimek, starost in naslov, na katerega jim lahko pošljemo nagrado. Nagrajenih bo 30 izžrebanih otrok. V priponki vam pošiljamo tudi pravila in pogoje natečaja. Hvaležni vam bomo za sodelovanje. Prepričani smo, da bodo otroci z veseljem prispevali svoje izdelke. Pravila natečaja

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)