Podaljšanje ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije

Spoštovani starši, obveščamo vas, da je Vlada Republike Slovenije zaradi aktualnih epidemioloških podatkov podaljšala ukrepe za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19. To pomeni, da ostaja v veljavi odlok o prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja. Posledično ostaja v veljavi tudi sklep ministrice o izobraževanju na daljavo. Vlada je na četrtkovi seji sprejela tudi Načrt sproščanja ukrepov za zajezitev in obvladovanje epidemije nalezljive bolezni COVID-19, na podlagi katerega se bodo na področju vzgoje in izobraževanja ter športne dejavnosti ukrepi sproščali po fazah:

Obvestilo

  1. v oranžni fazi umirjanja (pod 1000 okužb / 1000 hospitaliziranih bolnikov s COVID-19) se

predvideva odprtje vrtcev in šol za 1. triletje ter osnovnih šol prilagojenim programom in

zavodov za vzgojo in izobraževanje otrok in mladostnikov s posebnimi potrebami. Sprostile

se bodo lahko tudi športne aktivnosti na prostem.

 

  1. v rumeni fazi umirjanja (pod 600 okužb / 500 hospitaliziranih bolnikov s COVID-19) se

osnovne šole odprejo v celoti. V šole se vrnejo tudi zaključni letniki srednjih šol.

 

  1. v zeleni fazi umirjanja (pod 300 okužb) se odpravijo vse omejitve na področju vzgoje in

izobraževanja ter športnih dejavnosti.

Doseganje kriterijev za sproščanje ukrepov po fazah se bo spremljalo na dnevni ravni. Ko bodo kriteriji doseženi, bodo predvideni ukrepi posamezne faze stopili v veljavo drugi naslednji dan po ugotovitvi.

(Skupno 131 obiskov, današnjih obiskov 1)