E-transformer na obisku

OŠ Elvire Vatovec Prade je že vrsto let uspešno vključena v projekt Eko šola, zato želimo
naše učence še dodatno ozaveščati o pomenu ločevanja odpadkov, tokrat odpadne električne in elektronske opreme. Našo šolo bo obiskal »E-transformer«, ki je multimedijsko vozilo opremljeno z fotovoltaično elektrarno. Ta zadošča vsem porabnikom električne energije v vozilu in je nameščena na strehi vozila. V notranjosti je predstavljen celoten proces zbiranja in ravnanja z E-odpadki inodpadnimi baterijami. S pomočjo multimedijskih pripomočkov in razstavnih eksponatov se lahko pobližje spoznamo s sestavo ter vplivi tovrstnih odpadkov na okolje in zdravje ljudi. Vodeno predstavitev vozila (45 minut) bomo tokrat omogočili starejšim učencem, saj so vsebine medpredmetno povezane s fiziko, biologijo, …. Ostali učenci si bodo vozilo lahko ogledali med odmori in po pouku.

E-transformer_marec2022

(Skupno 33 obiskov, današnjih obiskov 1)