Prvi šolski dan

Šolsko leto 2020/21 bomo pričeli z upoštevanjem ukrepov za preprečevanje širjenja okužbe s SARS-CoV-2: model B-OŠ. V šolo lahko vstopajo le zdravi učenci in zaposleni. Vsi, ki vstopajo v šolski prostor, upoštevajo predpisani protokol (glej prilogo), oziroma načrt gibanja po šoli. Ob vstopu v šolo je obvezno razkuževanje rok, za učence od 6. razreda dalje pa zaščitna maska, ki jo prinesejo od doma ali prevzamejo ob vhodu. Učenci v šoli ne uporabljajo copat in garderobnih prostorov. Za usmerjanje učencev do matičnih učilnic bodo poskrbeli javni delavci in dežurni učitelji.

MATIČNA ŠOLA PRADE

  • Učenci od 6. do 9. razreda pridejo v OŠ Elvire Vatovec Prade ob 7.30 ter odidejo takoj v svojo matično učilnico, kjer jih bo pričakal razrednik (glej prilogo Oddelki, razredniki, matične učilnice 2020/21. Razredi bodo ustrezno označeni – tablica ob vratih).
  • Učenci od 2. do 5. razreda pridejo v OŠ Elvire Vatovec Prade ob 8.20 ter odidejo takoj v svojo matično učilnico, kjer jih bo pričakal razrednik (glej prilogo Oddelki, razredniki, matične učilnice 2020/21. Razredi bodo ustrezno označeni – tablica ob vratih).

PODRUŽNICA SV. ANTON

  • Učenci od 2. do 9. razreda pridejo v podružnico Sv. Anton ob 8.00 ter odidejo takoj v svojo matično učilnico, kjer jih bo pričakal razrednik (glej prilogo Oddelki, razredniki, matične učilnice 2020/21).

Prvi šolski dan bo namenjen seznanjanju učencev z navodili in priporočili, povezanimi z varnim prihajanjem v  šolo in iz nje, protokolom, ki je vezan na hišni red, dogovoru o komunikaciji v primeru pouka na daljavo (AAI dostop), izmenjavi informacij, pridobivanju podatkov o dostopnosti IKT ter informacijam o organizaciji pouka. Po malici sledi pouk po ustaljenem urniku.

Prvošolce bo letos pred šolo pričakala razredničarka in jih odpeljala v matično učilnico. Sprejema zaradi trenutne epidemiološke situacije v državi ne bo. Prvošolci bodo preživeli 1. šolski dan:

  • 9.30 – 10.30 v Pradah (1. a)  ter 9.45 – 10.45 v Pradah (1. č)
  • 9.00 – 10.15 v Sv. Antonu (1. b) ter 9.15 – 10.30 v Sv. Antonu (1. c)

Pred poukom bo organizirano jutranje varstvo od 6.30 dalje, po pouku pa podaljšano bivanje do 16.30. Na šoli bodo organizirani vsi obroki. Šolski avtobusi bodo že prvi dan vozili po ustaljenem voznem redu, ki je objavljen na spletni strani šole pod zavihkom Vozni red.

Učenci naj prinesejo s seboj beležko ter šolske potrebščine zgolj za torek, 1. 9. 2020, da lahko samostojno prinesejo svojo šolsko torbo v razred. Urnik bo objavljen na spletni strani šole pod zavihkom Urnik. Učbenike bodo učenci prejeli v šoli prvi teden septembra.

                                                                                                    Ravnateljica

Franka Pegan Glavina

(Skupno 947 obiskov, današnjih obiskov 1)